NEVOLEBNÍ KAPITULA DC Vranov u Brna 29.4.-1.5. (so-po)

Kdy:
29. 5. 2023 celý den
2023-05-29T00:00:00+02:00
2023-05-30T00:00:00+02:00
Kde:
Vranov u brna
Náklady:
uybytování a strava
Kontakt:
Vendelín Hájek

Milí,

národní rada Sekulárního františkánského řádu chce všem – jednotlivým sestrám a bratrům i prostřednictvím delegátů MBS celému společenství nabídnout prostor k setkání, naslouchání, vyjádření.

K setkání, abychom se poznávali a sbližovali jako rodina sekulárních františkánů. K naslouchání, abychom se pokoušeli vnímat, co nám sděluje Duch svatý skrze oslovení Písmem i vzájemnou komunikaci. K vyjádření toho, co pokládáme za podstatné v našich životech a na naší cestě za Kristem v dnešní době i toho po čem žízníme a co nás trápí – řady řádu řídnou.

Ukázat si to můžeme sdílením životních prožitků i pohledem na to, co vnímáme jako znamení doby. S prostorem pro vyjádření každého z nás v dobrovolných skupinkách, aby žádný hlas nebyl oslyšen.

Žijeme v době mocného působení Ducha ve zrychleně se měnícím světě. I proto jsme zvolili pro toto setkání formu národní nevolební kapituly. Abychom mohli, bude-li nám dopřáno, specifikovat naši dnešní identitu, nastínit oživení, nasměrovat další cestu našeho národního bratrského společenství.

Budeme rádi, když tuto nabídku přijmete – pokud přijedete společně prožít nám darovaný čas. Když se aktivně zapojíte a podělíte se s bratry a sestrami, abychom mohli spolu prožívat Boží blízkost. Bez rohožek, ale v upřímném bratrství, v duchu svatého Františka.

 

Dá-li Pán proběhne národní nevolební kapitula SFŘ od 29. dubna do 1. května 2023 v Duchovním centru Vranov u Brna. Jsme společenství řádové. Slavení kapituly má svá pravidla, která mají umožňovat a umocňovat prožívání bratrství. Podle nich bude Kapitula v lednu 2023 svolána, aby na ni mohla místní společenství delegovat své zástupce. Tak, aby do Velikonoc 2023 (do 6.dubna) mohla MBS zvolené delegáty nahlásit národní radě i spolu se všemi dalšími zájemci, kteří by se kapituly také chtěli zúčastnit jako přizvaní hosté. Vítáni jsou všichni! Všichni, kdo mají zájem společně naslouchat vanutí Ducha, inspirovat se životy sester a bratří, hledat společnou cestu k našemu Pánu.

 

za národní radu Sekulárního františkánského řádu váš bratr Vendelín – služebník OFS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *