Načítám Akce

« Všechny Akce

15. – 17. května Rohožková kapitula SFŘ Vranov u Brna

15 května - 17 května
  • Milí bratři a sestry ve službě,Národní rada SFŘ se usnesla svolat po třech letech Národní nevolební kapitulu bratského společenství SFŘ ČR, dle františkánské tradice nazývané rohožkovou kapitulou. Toto rozhodnutí má několik důvodů:Jedním z nich je snaha navázat na obdobnou zkušenost před třemi lety. Tehdy jsme rozjímali nad naší identitou v dnešním světě, nyní chceme pokračovat povzbuzením k misii a evangelizaci. S modlitbou k Duchu Svatému hledat cesty, jak službou i příkladem lásky a bratrského soužití hlásat Boží království.Dalším důvodem je vyhlášení jubilejního roku svatého Františka papežem Lvem XIV. Tato událost je mimořádnou výzvou pro nás všechny prohloubit své povolání a předávat Františkův odkaz světu, který ho dnes tak potřebuje. Je to dar a čas milosti, který se takto v našich životech patrně již opakovat nebude.

    Důvěra je základem i oporou každého vztahu. Z modlitby vychází důvěra Bohu přinášející sílu k odevzdanosti do jeho vůle. A důvěra k bližním? Lze ji budovat jinak než vzájemným poznáváním se a přijetím? A není to sacra důvod proč se scházet, naslouchat si, spolu se radovat? …a tak šířit pokoj a dobro.

    K tomu jste upřímně, s pokorou a bratrskou láskou zváni …na viděnou na Vranově.

    Prosím o předání všem členům vašich společenství.

     

    v Ostrožské Lhotě dne 2. 2. 2026

     

    s přáním pokoje a dobra br. Vendelín – služebník OFS

 

VYHLÁŠENÍ NÁRODNÍ NEVOLEBNÍ KAPITULY

 

Milé sestry, milí bratři,

z rozhodnutí Národní rady vyhlašuji dle článku III.2. Národních stanov NBS SFŘ ČR NÁRODNÍ NEVOLEBNÍ KAPITULU bratrského společenství Sekulárního františkánského řádu České republiky.  Slavení této v životě našeho společenství důležité události proběhne ve dnech 15. – 17. května LP 2026 v Duchovním centru Vranov u Brna.

Tématem kapituly je misijní a evangelizační působení našich společenství a bratrská oslava jubilejního roku svatého Františka.

Národní kapitula je reprezentativním orgánem bratrských společenství. Tvoří ji členové Národní rady, delegáti jednotlivých MBS a hosté pozvaní národním ministrem se souhlasem Národní rady.

Termín pro nahlášení zástupců místních společenství je nejpozději 20 dnů před konáním Národní kapituly, to je 24. dubna 2026.

 

dáno dne 2. 2. 2026 o svátku uvedení Páně do chrámu

 

jménem Národní rady SFŘ ČR br. Vendelín – národní ministr SFŘ

 

 

 

MODLITBA

…za nás a kapitulu 2026

Bože Stvořiteli a Otče náš – zveš nás na hlubinu své milosrdné lásky

Kriste náš Pane dárce pokoje – zůstáváš s námi a otevíráš nám nebesa

Duchu Svatý – dej nám své dary, abychom dokázali věrně kráčet ve stopách svatého Františka

a s radostnou důvěrou prožívali Jubilejní rok i naši rohožkovou kapitulu

Amen 

 

 

Podrobnosti

Pořadatel

Místo konání

  • Vranov u Brna

Národní rada si vyhrazuje právo na změny v akcích. Sledujet aktualitx