Dovolit si rozvinout se

Dvacátý čtvrtý týden: Intimita a sexuální celistvost

Autorka a režisérka Cassidy Hallová popisuje, jak přijala svou queer orientaci jako cestu k intimitě se svým pravým já. 

Homosexualita

Homosexualita se stala jakýmsi středobodem mého stále se vyvíjejícího pravého já. Queerness je místem mého vlastního neomezeného stávání se a jeho vrozeného spojení s božstvím, přírodou a mými bližními…..

Mé vlastní pravé já

Každý nese své vlastní pravé já svým vlastním způsobem, svými vlastními slovy a ve svém vlastním čase. A to je také krásně queer. Mé pravé já je queer způsob, jakým přikládám ucho k hrudi stromu a naslouchám tlukotu jeho srdce. Mé pravé já je ta část mě, která se objevuje ve státní budově v Indianě, když se projednávají protitransové zákony, s vědomím privilegia, které mi dává mé vlastní postavení cis queer bílé ženy a role, ke které jsem povolána v rámci komunitní péče. Moje pravé já je ta část mě, která se stále ptá, je zvědavá na svůj vlastní rozkvět a drží sebe – a svět – s otevřenou náručí….. Když rozpojíme pěsti a zbavíme se internalizovaných norem a očekávání, vykročíme vstříc všemu živému, všemu divokému, vstříc pravdě o tom, kým jsme.

Hallová popisuje uzdravení, k němuž došlo, když se naučila přijmout své tělo a identitu:

Uvolnila jsem své přesvědčení a představy

Jak roky plynuly, začala jsem se zbavovat svých přesvědčení o sobě samé z těchto porušených očekávání a byla jsem svědkem významné změny. Moje tělo, moje existence, moje identita se začaly cítit kouzelnější, živější a queer. Pokračovala jsem v uvolňování představ o sobě samé souvisejících s očekáváním společnosti a začala jsem se mnohem více zajímat o to, co cítím jako já – co rezonuje a ozývá se se zemí mého bytí, jaké rytmy jsou v souladu s mým tělem….. Často jsem chodila na pěší túry v tichu, což mi pomohlo zamilovat si výdrž svého těla a ocenit svůj mystický a často smyslný vztah k přírodě. Když jsem chodila do nedalekého kaňonu Temescal, tiše jsem stoupala na vyhlídku na oceán, abych vnímala živly kolem sebe i v sobě. Znovu jsem se naplnila svými přirozenými rytmy, poznala dar svého těla a přijala erotickou energii, kterou v sobě nosím. 

Přijala jsem v lásce sebe

Na téže stezce jsem zažila důvěrné splynutí se svým pravým já a propojení se vším živým. Když jsem se jednoho rána vydala na túru k vrcholu, nevědomky jsem se chytila vlastní ruky a držela ji tak něžně. Když jsem si uvědomil náklonnost a lásku tohoto okamžiku, zastavil jsem se, zavřel oči a začal plakat. Zatímco jsem přijímala tento okamžik lásky mezi mnou, mým tělem a krásou, která mě obklopovala, sebrala jsem se a pokračovala v chůzi. Dál jsem se držela za ruku a přijímala okamžik hlubokého spojení mezi mým pravým já a světem kolem mě. Pravé já existuje v nádobě našeho těla. A být v kontaktu s naším pravým já znamená být v kontaktu s erotikou, být v kontaktu se vším živým.

Přečtěte si tuto meditaci na webu cac.org.

Prameny:

Cassidy Hall, Queering Contemplation: Finding Queerness in the Roots and Future of Contemplative Spirituality (Minneapolis, MN: Broadleaf Books, 2024), 103, 106–107. 

Image credit and inspiration: Nina Hill, untitled (detail), 2020, photo, UnsplashClick here to enlarge image. The connective energy of human touch, entwining our hands and our hearts. We are not alone. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *