Příběh Adama a Evy:
pohyb „opouštění zahrady“ začíná u všech lidí někde kolem sedmi let věku. Před tímto obdobím, stejně jako Adam a Eva v zahradě, existujeme v jednotném vědomí. Tam všichni začínáme, když „otec a já jsme jedno“ (Jan 10:30) nebo moje matka a já jsme jedno – jak to mnozí z nás prožívají v prvních letech života.
Nakonec dojde k rozdělení. Musí k tomu dojít. Budeme jíst ze stromu poznání dobra a zla a utrpíme „ránu poznání“.






